עיצוב שיוצר חוויה

הפרטים שעושים את ההבדל

כשמשפצים או בונים בית, יש פרטים מסוימים שיכולים לשנות את החיים. הדבר שיכול לשנות את הבית מקצה לקצה הוא כמובן הריצוף. ריצוף מיושן או צעקני יכול ליצור חלל שקשה מאוד לעצב. בגלל הסיבה הזו בדיוק הרבה מעצבים בוחרים פרקט עץ בגווני חום או פרקט פולימרי מיוחד במינו. הפרקט עץ בגווני חום יוצר תחושה חמימה ונעים למגע עם רגל יחפה, והפרקט פולימרי מיוחד במינו נותן אפקט דומה בשילוב עם עמידות גבוהה. דבר נוסף שיכול לשנות את איכות החיים הוא סוכך חשמלי מנגון. זה אומנם לא הדבר הראשון שקופץ לעין שכמסתכלים על עיצוב של דק, אך תוך דקה או שתיים של ישיבה בחוץ תרגישו מאוד בחסרונו.

 

פרקטיות זה שם המשחק

חשוב לזכור שהעיצוב היפה ביותר לא שווה הרבה אם הוא מתבלה או נהרס בתוך שנה או שנתיים, או מתברר כלא נוח ויעיל, לכן חשוב לקחת בחשבון גם את הנראות וגם את היעילות בקבלת ההחלטות. סוכך חשמלי מנגנון למשל, מספק הגנה חזקה ויציבה מפני מזגי האוויר. היתרון הבולט כמובן הוא העובדה שניתן לקפל ולפרוס אותו בפשטות וביעילות. עם סוכך חשמלי מנגנון ניתן ליהנות מהישיבה בחוץ בימים שמשיים, ולאחר מכן לקפל את הסוכך ולהשתזף, או בשעות הערב ליהנות מישיבה תחת כיפת השמים. שאלת הפרקטיות עולה גם כמובן בבחירת ריצוף. פרקט עץ בגווני חום הוא כמובן הבחירה הקלאסית והיוקרתית, אך זו לא יכולה להיות גם אופציה יעילה. פרקט עץ בגווני חום ניתן לשיוף על מנת לשמור על הנראות שלו. במידה ונפגם ניתן להחליף רק חלק ספציפי מבלי להחליף את כל הריצוף. פרקט פולימרי מיוחד במינו, הוא נוח במיוחד לניקוי, ומתאים מאוד לחללי שירותים מכיוון שהוא עמיד למים. 

 

דמיינו את היום יום

על מנת לקבל את ההחלטות הקשות שנדרשות בעיצוב הבית, תחשבו על היום יום שלכם, מה יעשה את ההבדל עבורכם? קפה במרפסת המוצללת? הליכה יחפה על רצפה נעימה?. חשבו מה הם הפרטים שמשנים ביותר עבורכם, ואל תתפשרו על איכות החיים שלכם.

 

עוד כתבות מעניינות:

האם מותר להשתמש במכשיר CPAP בשבת?

לא מעט אנשים סובלים מבעיות ומחלות נשימה וריאות כאשר מכשיר CPAP משמש אותם במהלך היום או הלילה, או שניהם יחדיו. בדרך כלל אנשים אלו לא