וודקה או שיבאס? מדריך למתלבטים בין שני סוגי האלכוהול

מהי וודקה?

וודקה היא משקה חריף המיוצר מתירס, חיטה או שעורה העוברים תסיסה. מקורה ברוסיה ומזרח אירופה. וודקה בלוגה היא וודקה איכותית המיוצרת מתפוחי אדמה. וודקה באיכויות גבוהות מאוד מזוקקת לפחות 3 פעמים.

 

מהו שיבאס?

שיבאס הוא משקה אלכוהולי יפני המיוצר מתירס, אורז או חיטה. שיבאס עובר התססה פעמיים ומזוקק פעם אחת. שיבאס איכותי מיושן בחביות עץ אלון במשך שנים.

 

הבדלים בין וודקה לשיבאס

וודקה מאופיינת בטעם חזק וחריף בעוד שיבאס בעל טעם עדין ופירותי יותר. וודקה מכילה כ-40% אלכוהול לעומת כ-25% בשיבאס. וודקה טובה יותר כ"שוט" בעוד שיבאס מתאים לשתייה איטית.

 

איך בוחרים וודקה איכותית?

וודקה איכותית צריכה להיות עשויה מתפוחי אדמה ולעבור זיקוק מרובה. וודקה בלוגה הרוסית נחשבת לאיכותית במיוחד. כדאי לבחור וודקה יקרה יותר שמיוצרת מחומרי גלם מעולים.

איך לבחור שיבאס איכותי?

שיבאס איכותי צריך להיות מיושן בחביות עץ לפחות 3 שנים. ככל שמספר הזיקוקים גבוה יותר, זה מעיד על איכות. חפשו שיבאס מאזור קיוטו הידוע באיכותו או מותגי יוקור כגון האקושו.

איך לשתות נכון וודקה ושיבאס?

וודקה טובה לשתייה קרה מאוד כשוט. שיבאס רצוי לשתות בטמפרטורת החדר כדי להנות מטעמו המלא. וודקה מערבבים עם מיצים או קוקטיילים ואילו שיבאס שותים סטרייט או על הסלעים.

 

סיכום והמלצות

וודקה ושיבאס הם שני משקאות חריפים איכותיים עם אופי שונה. וודקה בלוגה ושיבאס יפני יוקרתי הם בחירה מצוינת. יש לבחור את המשקה על פי ההעדפה האישית והזדמנות לשתייה.

וודקה

עוד כתבות מעניינות:

בלוג

ספות נפתחות למיטה – כל מה שאתם צריכים לדעת

כשמדובר במציאת ספה שנפתחת למיטה, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון. לא רק שהיא צריכה לספק אפשרות ישיבה נוחה, אלא שהיא צריכה גם להציע פתרון שינה נוח. בין אם יש לך מקום מוגבל או שיש לך אורחים לעתים קרובות, ספה נפתחת יכולה להיות תוספת מעשית ורב-תכליתית לבית שלך. במדריך המקיף הזה, נחקור את כל מה שאתה צריך לדעת על ספות מיטה כדי לעזור לך לקבל החלטה מושכלת.