שמיכות חורף – כיצד רוכשים שמיכה בצורה נכונה

אין דבר יותר מפנק ומהנה בחורף, בימים קרים וגשומים, מלשכב במיטה או בספה, ולהתכסות בשמיכה נעימה, חמימה, עם בן או בת זוג, סרט או ספר טוב, ומשקה שיחמם את הגוף ויגרום לו להרגיש נעים יותר בימים שכאלה. 

לשם כך, כאמור, אנחנו זקוקים לשמיכה אשר נוכל להתכסות בה. לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של שמיכות חורף אשר יש לנו אפשרות לרכוש ולהשתמש בהן בתקופה הקרה, וכשיתחיל האביב או הקיץ, נוכל להחזיר אותה לארון. נוציא אותה שוב בימי הסתיו והחורף. 

אילו שמיכות חורף אנחנו יכולים למצוא

בעיקרון, יש כמה דוגמאות של שמיכות לחורף, כאשר הקלאסית היא שמיכת צמר, אך לצידה אנחנו יכולים למצוא גם שמיכות בד מסוגים שונים, שמיכות פרווה, שמיכות פוך וכן שמיכות מחומרים אחרים שיכולים לחמם ולגרום לנו להתגונן מפני הקור. 

ההבדל בשמיכות נובע לא רק מהחומר, אלא גם מהיבטים נוספים, למשל, גודל השמיכה, העובי שלה, הדרך בה אנחנו יכולים לנקות אותה ולשמור עליה אחרי שימוש, המשקל של השמיכה ועוד. חשוב להבהיר, זה ששמיכה עבה לא אומר בהכרח שהיא מחממת יותר. אנחנו יכולים למצוא גם שמיכות דקות אשר עשויות חומר חמים, ולכן הן הרבה יותר אפקטיביות בהיבט זה. 

כיצד רוכשים שמיכות לחורף

בדומה למקרים אחרים, גם במקרה של שמיכות חורף, רצוי מאוד לקנות אותן לפני שמתחילה התקופה הקרה. אם אנחנו צריכים לקנות שמיכה חדשה, רצוי לעשות זאת לפני שמתחיל הסתיו, כך נוכל להשתמש בשמיכה כבר ביום הראשון בו הרוחות מתחילות לסעור, בשביל שלא יהיה לנו קר. 

בשביל לבצע רכישה חכמה, אנחנו צריכים לשים לב ל-4 נקודות עיקריות: 

ראשית, מה סוג השמיכה, קרי מאיזה חומר היא עשויה ועד כמה הוא מחמם. 

שנית, מה גודל השמיכה והאם היא מכסה את כל הגוף שלנו בצורה ברורה. באופן טבעי, שמיכה למבוגרים אינה דומה בהיבט זה לשמיכה של ילדים. 

שלישית, אנחנו צריכים לבחון את העיצוב של השמיכה, איזו דוגמא קיימת עליה, זאת בשביל שנוכל להתאים אותה לסגנון ולאופי שלנו. אנחנו יכולים למצוא שמיכות "רגילות" כלומר בלי עיצוב מיוחד, וכן אנחנו יכולים למצוא שמיכות עם עיצובים מסוגים שונים. 

ארבע, יש לבדוק כיצד אנחנו יכולים לנקות את השמיכה, בין אם זה בכביסה ידנית ובין אם זה בכביסה במכונה. 

חשוב להדגיש כאן עוד נקודה והיא, כשאנחנו בוחנים את סוג השמיכה, יש לבדוק כיצד ייצרו אותה, אנחנו יכולים למצוא בשוק גם שמיכות שנעשו ביד, באופן איכותי מאוד. 

איפה ניתן לקנות שמיכות לחורף?

בעיקרון, בכל חנות שיש בהם מוצרי טקסטיל או מוצרים לבית, נוכל למצוא סוגים שונים של שמיכות, ישנן גם חנויות שמתמחות בכך ספציפית, וכמובן אתרי אינטרנט שמשווקים שמיכות או מוצרי טקסטיל לבית. 

עוד כתבות מעניינות:

בלוג

ספות נפתחות למיטה – כל מה שאתם צריכים לדעת

כשמדובר במציאת ספה שנפתחת למיטה, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון. לא רק שהיא צריכה לספק אפשרות ישיבה נוחה, אלא שהיא צריכה גם להציע פתרון שינה נוח. בין אם יש לך מקום מוגבל או שיש לך אורחים לעתים קרובות, ספה נפתחת יכולה להיות תוספת מעשית ורב-תכליתית לבית שלך. במדריך המקיף הזה, נחקור את כל מה שאתה צריך לדעת על ספות מיטה כדי לעזור לך לקבל החלטה מושכלת.