תכנון טיולים לסוף הקיץ ותחילת הסתיו

סופו של הקיץ והופעתם של החצבים מסמנת יותר מכל את תקופת הטיולים שבין שיא החום של חודש אוגוסט למזג אוויר השפוי הנעים והסתווי של חודשי החגים הבאים עלינו לטובה.

זוהי תקופה שמבחינת מזג אוויר מאופיינת בתנודתיות רבה, ישנם ימים שיהיו חמים מאוד ושרביים, המאפיינים את תקופת המעבר בין הקיץ לסתיו. ויהיו ימים קרירים ונעימים שנהדרים לטיול בטבע.

מבחינת תכנון טיולים לתקופה הזו , משול הדבר לליצן בקרקס שצריך להחזיק כל הזמן 3 כדורים חלקם באוויר וחלקם ביד , מה שנקרא "גאגלינג". וזאת למה? כי כל הזמן יש שינוי והמצב אינו סטטי ,אינו קבוע הוא כל הזמן משתנה. ולכן צריך לאלתר ולהיות יצירתיים.

אז בנוגע לטיולים, חשוב מאוד לבדוק לפני יציאה לטיול את מזג האוויר האם חם ? האם אביך ? האם יש ראות טובה ? האם מזג האוויר קריר ונעים?.

ולכן היצמדות לתחזית מזג האוויר היא בין הדברים החשובים בבואכם לתכנן טיול בין בתקופה שבין הקיץ לסתיו.

דבר נוסף היא לתכנן את הטיול שלכם בהתאם ליכולת שלכם , זה חשוב להגיע לטיול עם ציוד מתאים הן מבחינת לבוש(תואם לעונה) והן מבחינת הכושר הגופני שלכם.

למשל ייתכן מסלול קצר אך יש בו הרבה עליות וירידות ולא כל אחד בנוי לסוג מסלול שכזה.

כדי להקל עליכם ריכזתי עבורכם רשימה של מקומות ואתרים המסוגלים לספק לכם חוויה טובה ולהתמודד ביעילות עם המנעד של מזג אוויר וגם אינם דורשים ממכם מאמץ רב ובהחלט יכולים להתאים למשפחה ממוצעת.

כמו כן המסלולים שלהלן קלים יחסית ואינם דורשים הליכה מרובה , כך שגם אם חם המאמץ אינו גדול. מצד שני חלקם נותנים גם קצת אתגר והליכה שבסופה מים כתגמול. ובכך נותנים מענה גם לצורך בטיול הליכה בטבע וגם התרעננות מהחום שתופס אתכם במהלך הטיול.

 

רשימת המסלולים המומלצים לתקופה שבין סוף הקיץ לתחילת הסתיו

 • עין חניה – זוהי למעשה שמורת טבע בניהולה של רשות הטבע והגנים מדובר על מעיין גדול שניתן לשחות בו , מעליו ישנם שרידים של מבנים רומיים וכן ניקבת מים. האתר נמצא בדרום ירושלים לא הרחק מגן החיות התנכ"י סמוך לנחל רפאים.
  איך מגיעים : בוויז :עין חנייה. הכניסה בתשלום. המרחק מהחנייה למעיין קצר מאוד.
 • נחל ערוגות – נחל הנמצא במדבר יהודה והוא חלק משמורת עין גדי. היתרון העצום של נחל ערוגות הוא בכך שבהליכה קצרה יחסית של כחצי שעה כבר תגיעו לבריכות התחתונות של הנחל שם תוכלו לרחוץ ולהתרענן. ואם מזג האוויר נעים ויש לכם כוח אתם יכולים להמשיך ולעשות את המסלול הארוך עד לבריכות העליונות. כך שנחל זה נותן מענה מושלם לתפר בין הקיץ לסתיו.
  איך מגיעים ? בוויז :"שמורת נחל ערוגות"(השמורה נמצאת בקרבת נחל דוד).
 • עין עוזי – מעיין מרשים ויפהפה הנמצא באזור הרי ירושלים על שביל עמינדב לא הרחק מבית החולים עין כרם. הליכה של כחצי שעה לערך מהחניון העליון בו תוכלו לעשות גם פיקניק , ישנו שילוט "שביל המעיינות עמינדב" הליכה בשביל זה תוביל אתכם למעיין יפהפה החולש ומשקיף על נופי הרי ירושלים המשגעים.
  איך מגיעים ? בוויז : "יד קנדי" (לאחר שהגעתם לחניון חנו פה ורדו רגלית למטה בצד ימין, בתוך יער עמינדב, תראו את השילוט שביל המעיינות , לכו בתוואי שלו עד שתגיעו למעיין).
 • עין מודע – באזור עמק המעיינות בעמק בית שאן ישנו מעיין ענקי שרבים הכתירו אותו כמעיין היפה של ישראל , מעבר לגודלו , יופיו ניכר למרחקים , צבעו הטורקיז בוהק, מימיו צוננים וסביבו יש צל. הכניסה אליו ללא תשלום. יש שתי דרכים להגיע אליו מאזור החנייה של פארק עמק המעיינות (בכניסה לגן השלושה) , מפה תצטרכו ללכת ברגל כ- 20 דקות. חלופה שנייה להגיע מהצד השני. הזינו בוויז "עין מודע" חנו ולכו עם השביל לאחר כ- 10 דקות תגיעו למעיין.
 • נחל כזיב – נחל כזיב הוא נחל בגליל המערבי שלמעשה מתאים כמעט לכל עונה ובייחוד לעונת המעבר שמזג האוויר לא וודאי ונתון לשינוי לפרקים. ראשית מרבית המסלולים בו מוצלים כך שניתן להימלט מהחום שנית יש בו המון מים במהלך הטיול מה שמאפשר להתרענן לאורך כל הטיול, דבר שלישי הוא מאוד יפה . היכנסו לקישור לכל מסלולי הטיול האפשריים באזור הנחל: נחל כזיב.

 

חשוב:

לא לשכוח להצטייד בנעליים מתאימות להליכה בהתאם למסלול שבחרתם , להצטייד בהרבה מים , קרם הגנה , כובע ומשהו לאכול.

המידע בכתבה ניתן ע"י גיל בלוגר הטיולים בעל האתר "בא לי לטייל".

עוד כתבות מעניינות:

דוח שנתי
בלוג

מדוע שקיפות פיננסית היא קריטית בדוח שנתי?

דוח שנתי הוא לא רק מסמך. הוא נרטיב. הוא משלב מספרים, הישגים ואסטרטגיות כדי להציג תמונה הוליסטית של השנה האחרונה של החברה. חשבו על זה כעל ספר מחזור לעסקים, שמתעד את הבריאות הפיננסית שלהם, אבני דרך ותחזית עתידית. בין אם אתם בעלי מניות, עובדים או סתם מישהו שסקרן לגבי פעילות החברה, דוח שנתי הוא המשאב שלכם למידע פנימי. זה לא רק מה שקרה אלא גם למה זה קרה ומה הלאה. אז בואו נצלול לתוך הסיבה ששקיפות פיננסית בדוחות אלה משנה את כללי המשחק עבור כל המעורבים.